Personal Info
ID: KCI0448
Name
ឈ្មោះ
Lok Mon
ឡុក ម៉ុន
Other Name
ឈ្មោះហៅក្រៅ
Rong
រ៉ុង
Status
Disappeared
ស្ថានភាពគ្រួសារ
បាត់ខ្លួន
CBIO ID
I06622
Source Interview
KCI0448 20030815, Ta Ley village, Kor sub-district, Prey Chhor district, Kampong Cham province. Interviewed by Ros Sampeou. Notes: Lok Mon disappeared. Interviewed with his mother called Maing Met.
ប្រភពនៃឯកសារ/បទសម្ភាសន៍
ខេស៊ីអាយ០៤៤៨ ២០០៣០៨១៥, ភូមិតាលៃ ឃុំគរ ស្រុក ពៃ្រឈរ ខេត្តកំពង់ចាម។ សម្ភាសដោយ រស់ សំពៅ។ កំណត់ សំគាល់ៈ ឡុក ម៉ុន បាត់ខ្លួន។ ជួបសម្ភាសជាមួយ ម៉ាំង ម៉េត ត្រូវជាម្តាយ។
Date of Birth
He was born in 1953.
ថ្ងៃ-ខែ-ឆ្នាំ កំណើត
កើតនៅឆ្នាំ១៩៥៣
Date of Birth
03130505, Kampong Cham, Prey Chhor, Kor, Ta Lay
ថ្ងៃ-ខែ-ឆ្នាំ កំណើត
០៣១៣០៥០៥, ខេត្ដកំពង់ចាម ស្រុកពៃ្រឈរ ឃុំគរ ភូមិតាលៃ
Join KR
11/03/1972
ការចូលរួមសកម្មភាពក្នុងសម័យខ្មែរក្រហម
ថៃ្ងទី១១ ខែមិនា ឆ្នាំ១៩៧២
Reason to Join KR
Volunteer
មូលហេតុចូលរួមសកម្មភាពក្នុងសម័យខ្មែរក្រហម
ស្ម័គ្រចិត្ដ
អង្គភាពក្នុងរបបខ្មែរក្រហម(1975-79)
អង្គភាពយោធា
KR Rank(1975-79)
Soldier
តួនាទីក្នុងរបបខ្មែរក្រហម(1975-79)
យោធា
DK Zone 75-79
Zone: Central Zone no.: 12 Region: Phnom Penh
ទីតាំងភូមិសាស្រ្តក្នុងរបបខ្មែរក្រហម(1975-79)
មជ្ឈិម, ១២, ភ្នំពេញ្ញ
Superior
អ្នកដឹកនាំ
Associates
អ្នកពាក់ព័ន្ធដ៏ទៃទៀត
ឈ្មោះ ឈុន។
សេចក្ដីសង្ខេបបទសម្ភាស៏
ឡុក ម៉ុន ហៅ រ៉ុង បាត់ខ្លួន ជួបជាមួយឈ្មោះ ម៉េត អាយុ៦៨ឆ្នាំ ត្រូវជាម្ដាយ។ ម៉ុន មានស្រុកកំណើតនៅភូមិតាលៃ ឃុំគរ ស្រុក ពៃ្រឈរ ខេត្ដកំពង់ចាម។ ម៉ុន ជាកូនទី១ បានចូលបម្រើចលនាខែ្មរ ក្រហមនៅស្រុកពៃ្រឈរឆ្នាំ១៩៧២។ បន្ទាប់មកអង្គការចាត់តាំង ឱ្យឡើងវាយជាមួយទាហាន លន់ នល់ នៅខាងខេត្ដសៀមរាប។ នៅឆ្នាំ១៩៧៤ ត្រូវរបួសបានត្រឡប់មកលេងស្រុកកំណើតបាន ម្ដង។ នៅឆ្នាំ១៩៧៥ បានផ្ញើរសំបុត្រមកប្រាប់ថា នៅភ្នំពេញ ហើយប្រាប់ឱ្យម្ដាយផ្ញើរប្រហុកទៅវិញផង ព្រោះឃ្លានប្រហុក ខ្លាំង បន្ទាប់មកបាត់ដំណឹងរហូត។ ម៉េត អង្គការចាត់តាំងឱ្យធ្វើការងារនៅក្នុងកងចល័ត ធ្វើស្រែដកស្ទូង ហើយគ្មានអាហារ ហូបចុកគ្រប់គ្រាន់ មិនបានរស់នៅជួបជុំគ្នាទេ បែកប្ដី បែកកូន។ នៅឆ្នាំ១៩៧៩ ប្រជាជនទាំងអស់បានរួចផុតពីរបបខែ្មរក្រហម ហើយមានជីវភាពរស់នៅតាមផ្ទះរាងខ្លួនប្រកបរបរធ្វើស្រែចម្ការ។
Copyright
© DC-CAM
Details
Birth Place And Death Date
Death Place
Father Info
Mother Info
Pre Dk Info
Kr Rank Info
Persecutor And Detension Info
Arrest Info

Rights & Access

Note that the written permission of the copyright owners and/or other rights holders (such as publicity and/or privacy rights) is required for distribution, reproduction, or other use of protected items beyond that allowed by fair use or other statutory exemptions. Responsibility for making an independent legal assessment of an item and securing any necessary permissions ultimately rests with persons desiring to use the item.

Credit Line: Documentation Center of Cambodia's Archives.

Cite This Item

"Documentation Center of Cambodia's Archives"